Zaujímavosti

Svadobné obrúčky sú luxusné šperky pre výnimočné chvíle!

Svadobné obrúčky sú právom považované za ozdobu svadobného obradu, preto by ste k ich výberu mali pristupovať čo najzodpovednejšie – je to symbol nekonečnej lásky novomanželov.

Výber zásnubného prsteňa je pomerne náročná úloha, pretože sú prezentované v širokej škále, majú rôzne vzory a sú vyrobené z rôznych kovov alebo ich kombinácie, takže bude veľmi ťažké vybrať si: každá možnosť je krásna svojim spôsobom, každý sa neveste páči, no nie každý prsteň sa bude pohodlne nosiť a zachová si svoj pôvodný vzhľad po mnoho rokov.

Hlavné pravidlá pre výber zásnubných prsteňov

Svadobné obrúčky sú jedným z mála druhov šperkov, ktoré sa nosia neustále, takže môžu byť ovplyvnené zmenami teploty, čistiacimi prostriedkami a slnečným žiarením. Ľahko sa môžu poškriabať, stratiť lesk alebo prísť dokonca o kamienky.

Aby si svadobné obrúčky zachovali svoj pôvodný vzhľad po dlhú dobu, mali by ste venovať osobitnú pozornosť kovu, z ktorého sú vyrobené, a vybrať si ho na svoju príležitosť. Alebo si kúpte drahý prsteň len na sviatok a špeciálne dni, a jednoduchší prsteň na neustále nosenie.

• Striebro – ako kov, sa používa pomerne často, je však potrebné pamätať na to, že je mäkšie ako zlato, takže sa výrobok oveľa rýchlejšie opotrebuje, no nezanedbateľnou výhodou takýchto prsteňov je okrem krásy aj ich cena.

• Zlato – používa sa na výrobu zásnubných prsteňov najčastejšie, môžete si vybrať model z kombinovaného zlata, najčastejšie obrúčky sú z 585 zlata.

• Platina – je pomerne pevný materiál, ale je tiež veľmi drahý a náročný na spracovanie, takže zvyčajne majú platinové prstene jednoduchší dizajn.

Dizajnové prvky zásnubných prsteňov

Donedávna boli všetky svadobné obrúčky podobné, mali celkom jednoduchý dizajn a boli hladké. Podľa presvedčenia bude manželský život novomanželov hladký a bez mráčika.

Špecializované predajne zlatníckej dielne Egne v Bratislave dnes ponúkajú veľké množstvo dizajnových možností:

• gravírovanie;

• sčernanie;

• diamantové prstene;

• s prelamovanými vzormi.

Pomerne často si páry volia dizajn zásnubných prsteňov s drahými kameňmi, ich počet a umiestnenie môže byť rôzne. Muži si zároveň často vyberajú prísnejšie modely a ženy obľubujú komplexnejšie možnosti. Hlavným kritériom pri výbere svadobných obrúčok je vkus novomanželov, pretože v prvom rade by sa mal prsteň páčiť!