Bývanie

Prémiové teflónové obrusy: výhody a pravidlá starostlivosti

Rozhodli ste sa otvoriť si útulnú reštauráciu alebo pizzeriu? Stratil konečne domáci obrus svoj slušný vzhľad? Aby ste nepreplatili dvakrát, vyberte si ako dekoráciu stola vodoodpudivé obrusy Premium teflónové obrusy do reštaurácií a domácich jedální. Moderné riešenie podporuje štýl interiéru, prospešný pre majiteľov.

Z čoho sú prémiové teflónové obrusy vyrobené?

Každý teflónový obrus má dve vrstvy. Základom je polyester. Polyesterové vlákna sú produktom spracovania ropy nazývaným polyetyléntereftalát. Syntetické vlákna sú veľmi pevné, pružné, s príjemným trblietavým leskom. V obrusoch radu Premium teflón majú hmotovo farbené vlákna hustotu tkania 160 g/m² a vytvárajú lakonický reliéfny vzor na plátne.

Vrchná vrstva obrusu je teflónová. Ide o fluoroplastový povlak nanesený na základňu lisovaním za tepla. Na povrchu látky vytvára silný hermetický film. Kvapky vody a nečistoty neprenikajú do priestoru medzi vláknami a do samotných vlákien, zhromažďujú sa na povrchu v úhľadných kvapkách.

Výhody prémiových teflónových obrusov

Najviditeľnejšou výhodou je jednoduchá starostlivosť o dekor stola: tekutinu a nečistoty je možné odstrániť v priebehu niekoľkých sekúnd vlhkou handričkou. Obrus ​​netreba súrne meniť, malá nepríjemnosť nikoho nerozruší.

Polyester a teflón sú nealergické a netoxické. Teflón uvoľňuje látky nebezpečné pre telo výlučne počas procesu tavenia pri teplote nad 380ºC. Obrus, ktorý sa náhodou spálil, nevytvára kritickú dávku.

Prémiové teflónové obrusy ocenia reštaurátori, dekoratérky a cateringové spoločnosti:

  • univerzálny dizajn s 2 cm okrajovým lemom efektívne zakrýva;
  • vyzerá krásne v akomkoľvek osvetlení, vhodné pre vnútorné aj vonkajšie použitie;
  • silný materiál odolný voči opotrebovaniu, nie sú žiadne stopy tanierov a pohárov;
  • obrus si po vypraní zachová svoju veľkosť, farbu, tvar;
  • pri sušení naplocho schne okamžite – nie je potrebná žehlička;
  • módna paleta farieb – achromatické, čokoládové, nasýtené odtiene lesných plodov;
  • cena produktu je prijateľná, môžete si vybrať niekoľko sád rôznych farieb a veľkostí.

Elegantný dizajn rady Premium teflón ladí s interiérom v minimalistickom, škandinávskom, japonskom štýle. Pre štýl Provence, loft, high-tech, doplňte obrus stopou kontrastnej farby alebo vzorom. Obrus ​​s vodoodpudivým efektom sa hodí v írskom pube, cukrárni, pizzerii, gelatérii alebo kaviarni na streche.

Pravidlá starostlivosti o prémiové teflónové obrusy

Teflónový povlak sa bojí zlúčenín fluóru. Chemické čistenie je rovnaké s výrobkami označenými:

  • P – čistenie bez vody s tetrachlóretylénom a analógmi;
  • F – chemické čistenie uhľovodíkom.

Polyester potiahnutý teflónom je možné prať v práčke. Režim jemného prania bez odstreďovania, teplota 30ºС. Môžete žehliť pri teplote do 110ºС. V procese žehlenia obnovuje teflónový povlak svoje vzduchotesné vlastnosti.

Gratulujeme! Už sa nebojíte detského huncútstva a nemotorných hostí: máte prémiové teflónové obrusy.