Financie

Čo je čiarový kód?

Je veľmi pravdepodobné, že ste už o čiarových kódoch počuli, ale viete, čo je to čiarový kód a aký je jeho význam? Čiarový kód je symbol, ktorý dokáže prečítať iba čítačka čiarových kódov alebo mobilná aplikácia. Pomocou tohto konkrétneho kódu môžeme prečítať presné informácie o výrobku. Čiarový kód v podstate spája samotný výrobok s informáciami o výrobku, ktoré sú v databáze.

Kde sa čiarové kódy používajú?

Už viete, čo je to samotný čiarový kód, ale kde sa tento typ kódu vlastne používa a využijem ho napríklad vo svojom vlastnom podniku? Konkrétne čiarové kódy sa v drvivej väčšine používajú pri pokladniach v maloobchodných predajniach. Všetci poznáme situáciu, keď zákazník prichádza k pokladni s nákupom a predavač za pokladňou skenuje tovar. Vďaka čiarovému kódu, ktorý je na tovare, sa predavačovi zobrazia všetky dostupné informácie o výrobku vrátane ceny.

Výhody pre majiteľa

Zaujal vás systém čiarových kódov a začínate uvažovať o jeho začlenení do svojho podniku, ale stále sa pýtate, aké výhody vám ako majiteľovi tieto čiarové kódy prinesú? Môže byť veľmi ťažké zorientovať sa v celom vašom sortimente výrobkov a čiarové kódy vám s tým zaručene pomôžu. Po ich naskenovaní vás upozornia napríklad na nízky stav zásob.

Využite služby spoločnosti Barcodes.sk, ktorá sa špecializuje na čiarové kódy a má medzinárodné členstvo. Môžete si byť istí kvalitnými čiarovými kódmi.