Bývanie

Ako si vybrať osušky do kúpeľne

Zdá sa, že hotely majú vždy tie najjemnejšie a najluxusnejšie uteráky, však? No, máme pre vás dobrú správu. Je možné získať rovnaký vynikajúci pocit ako doma s vlastnými luxusnými osuškami. Všetko závisí od precvičovania náležitej starostlivosti pri výbere vysokokvalitných uterákov pre váš domov s rovnakými vlastnosťami, aké ste zažili v hotelových uterákoch. 

Použite nášho komplexného sprievodcu osuškami, aby ste vedeli, čo hľadať a aby ste si mohli kúpiť luxusnú osušku čo najinformovanejšie.  

AKO SI VYBRAŤ NAJLEPŠIE OSUŠKY

Nakupovanie osušiek môže byť zdrvujúce. Keďže si môžete vybrať z toľkých, ako viete, ktoré budú vyzerať, cítiť sa a fungovať najlepšie v priebehu rokov. Do hry vstupujú tri hlavné faktory:

  1. Nasiakavosť
  2. Mäkkosť
  3. Trvanlivosť

Tu je bližší pohľad na každý z nich. 

1. Absorpčné osušky

Čím je uterák ťažší a hrubší, tým bude savý. Naopak, tenšie a ľahšie uteráky sú menej savé. Prémiové látky ako egyptská bavlna  a bavlna Pima sú známe svojou úžasnou savosťou. 

Turecká bavlna je tiež vynikajúcou voľbou pre savosť s ďalšou výhodou rýchleho schnutia vďaka jedinečnej plochej väzbe. 

A nepodceňujte ani bambus . Táto prirodzene absorbujúca tkanina vyrobená z umelého hodvábu má tiež schopnosť odvádzať vlhkosť pre super rýchle sušenie. 

2. Najjemnejšie osušky

Opäť platí, že uteráky vyrobené z prémiovej bavlny – ako je turecká, egyptská a pima – vynikajú z hľadiska mäkkosti. Bambus je ďalšou múdrou voľbou, pokiaľ ide o maximálnu jemnosť. 

Majte na pamäti, že niektorí výrobcovia upravujú uteráky so zmäkčujúcim povrchom, ktorý môže byť jemný na dotyk, no časom sa opotrebuje. Výber kvalitných bavlnených uterákov vám môže pomôcť vyhnúť sa prípadnému sklamaniu. 

3. Odolné osušky

Ak hľadáte odolnosť, s bavlnou nikdy nič nepokazíte, no pre trvanlivé uteráky to zďaleka nie je jediná voľba. V skutočnosti, zatiaľ čo bavlnené uteráky boli dlho preferovanou voľbou pre popredné hotely, niektoré prešli na bambusové uteráky kvôli ich mäkkosti, sile a odolnosti.  

LUXUSNÉ SÚPRAVY OSUŠIEK

Jedným z najlepších spôsobov, ako zásobiť svoju kúpeľňu super mäkkými luxusnými uterákmi, je investovať do luxusných súprav osušiek. Luxusné súpravy osušiek, ktoré obsahujú kombináciu osušiek, uterákov a utierok, sú ideálnym riešením pre skúsených nakupujúcich, ktorí hľadajú riešenia typu všetko v jednom. 

Majte však na pamäti, že všetky súpravy osušiek nie sú rovnaké. Turecká bavlna, bavlna Pima, egyptská bavlna a bambus poskytujú výnimočnú a trvalú kvalitu, aby sa dosiahol vysoký výkon v oblasti absorpcie, mäkkosti a odolnosti.