Bývanie

Ako správne osvetliť detskú izbu?

Jednou z najdôležitejších miestností v dome je spálňa vášho dieťaťa. Na to musíte starostlivo vybrať jeho osvetlenie, aby ste sa postarali o atmosféru tejto miestnosti, ale aj o zlepšenie pohodlia a pohody vášho dieťaťa. Tu je niekoľko nápadov, ako rozžiariť detskú izbu.

Myslite na rozprávkové zavesenia

Ak chcete dodať detskej izbe moderný štýl, nie je nič lepšie, ako zvoliť na osvetlenie tejto izby závesné svietidlá víly. Tie druhé vnesú poetickú atmosféru aj do detskej izby.

Premenia miesto na skutočný rozprávkový zámok, kde môže vaše dieťa premýšľať celé hodiny. Závesné svietidlá majú tiež tú výhodu, že poskytujú rovnomerné osvetlenie a relaxačnú a hravú atmosféru v miestnosti, kde sú inštalované. Nakoniec, vďaka čarovným závesným svetlám sa detská izba vášho dieťaťa premení na ihrisko, kam môže pozývať svojich kamarátov.

Rozhodnite sa pre ľahké girlandy

Pre vytvorenie atmosféry vhodnej pre pohodu bábätka si môžete zvoliť rozprávkové svetielka na osvetlenie miest. Výhodou týchto typov osvetlenia je, že ich možno zavesiť po celej miestnosti bez toho, aby ubrali na dekorácii interiéru.

Existuje mnoho spôsobov, ako vylepšiť detskú izbu rozprávkovými svetlami. Skutočne ich môžete zavesiť nad detskú posteľ alebo pripevniť na strop. Bez ohľadu na ich polohu v miestnosti však určite používajte tlmené LED žiarovky, aby ste dieťa ochránili pred silným vystavením svetlu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú živšiu výzdobu, je ďalším tipom použitie pestrofarebných dekoračných doplnkov, ktoré do výzdoby tohto miesta vnesú sviatočnú atmosféru. Spomeňte si napríklad na farby ako modrá, žltá, pastelová zelená, ktoré rozžiaria detskú izbu.

Vyskúšajte žiarovky a pouličné osvetlenie

Žiarovky vnesú do dekorácie detskej izby vášho dieťaťa vintage dekoratívny štýl. Pri výbere tohto typu osvetlenia je dôležité dodržiavať určité opatrenia. Jedným zo základných pravidiel pri výbere osvetlenia detskej izby žiarovkami je totiž výber žiaroviek s veľmi nízkym príkonom.

Pokiaľ ide o podlahové svietidlá , poskytujú upokojujúce osvetlenie atmosféry tejto miestnosti. Na druhej strane dávajte pozor, aby ste ho nemierili smerom k tvári vášho dieťaťa, aby ste ho ochránili pred príliš silnými zdrojmi svetla. Okrem toho tiež zvážte inštaláciu malého nočného svetla so slabým osvetlením do detskej izby. Pri absencii nočného svetla postačí stmievač. To vám umožní prispôsobiť osvetlenie v miestnosti vašim potrebám a dennej dobe.

V neposlednom rade je dôležité myslieť na bezpečnosť vášho dieťaťa inštaláciou ochrany najmä na elektrické zásuvky, aby tam vaše dieťa nemohlo strčiť prsty. Okrem toho sa vyhýbajte skleneným lampám, ktoré sa pri páde môžu rozbiť a ktoré by tiež mohli zraniť vaše dieťa.