Bývanie

Čo je vankúšový matrac?

Vankúšové matrace existujú už desaťročia, ale nedávne inovácie v oblasti materiálovej vedy (lepšia pamäťová pena) znamenajú, že sa opäť vracajú do módy.

Najlepšie by bolo, keby ste pri poťahových matracoch pred kúpou zvážili viacero vecí , vrátane nevýhody, kvôli ktorej môžu byť pre vás nevhodné.

Tento článok sa ponorí do všetkého, čo potrebujete vedieť. Poďme do toho!

Čo sú to vankúšové matrace?

Vankúš je vrstva výplne prišitá na vrch matraca. Doska vankúša pôsobí ako komfortná vrstva a výrazne zväčšuje hrúbku mäkkej pamäťovej peny, do ktorej sa vaše telo stlačí, v porovnaní so štandardným matracom.

Vankúš sa najčastejšie vyskytuje na taštičkových pružinových matracoch, kde sa používa na izoláciu komfortnej vrstvy od nosnej vrstvy.

Sú nejaké výhody?

Vankúšové matrace sa môžu zdať ako zbytočná inovácia, keďže bežné matrace s vrstvami pamäťovej peny sú také plyšové. Doska vankúša je však mäkšia a viac čalúnená ako štandardný matrac, čo pomáha zmierniť bolesti a bolesti.

Vankúšové matrace ponúkajú dobrú oporu a mnohí ľudia zisťujú, že mäkká vrchná vrstva zmierňuje tlak na bolestivé miesta. Ak spíte s bolesťou a zistíte, že bežný matrac vás vzrušuje, potom môže byť vankúšový matrac presne to, čo potrebujete.

Existujú nejaké nevýhody?

Hlavnou nevýhodou vankúšového matraca je, že vám neposkytne veľmi pevnú posteľ, takže ak potrebujete pevnú posteľ, mali by ste sa poobzerať inde.

Tiež ich nemôžete prevrátiť, pretože sú jednostranné. Jednostranné matrace sa opotrebúvajú rýchlejšie, pretože nemôžete striedať strany (aj keď ich stále môžete otáčať).

Odporcovia vankúšových matracov uvádzajú jednostrannosť ako kritický dôvod ich nekúpenia, ale pravdou je, že vankúšové matrace môžu byť odolné. Prečo by inak Sleepeezee poskytovalo 10-ročnú záruku na matrac Jessica Plush?

Kľúčom k odolnosti je výplň/materiál obliečky. Pamäťová pena je najbežnejším materiálom. Hrúbka pamäťovej peny je rozhodujúca pre dlhú životnosť – na zachovanie štruktúry peny sa odporúča vrchná vrstva vankúša s hrúbkou nad 2” .