Zdravie

Ako zvládnuť stres v týchto nebezpečných časoch

Cítite viac ako len trochu úzkosti? Chcete vedieť, ako sa rýchlo zbaviť stresu? Pri všetkom, čo sa deje v správach, sa pravdepodobne zabúdate pozerať dovnútra a zhodnotiť, ako všetok tento dodatočný stres ovplyvňuje vašu myseľ, telo a dušu. Keď sa vám zdá, že sa svet okolo vás rúca, chvíľku sa nadýchnite a pouvažujte nad niektorými vecami, ktoré MÔŽETE ovládať.

Ak stále chcete vedieť, ako sa vyrovnať so stresom pozitívne, Tu je niekoľko spôsobov, ako znížiť stres a pomôcť vám znovu získať pokoj, zatiaľ čo sa sociálne dištancujete od stresu. Ale kam by ste sa mali zamerať ako prvé? Zostaňte pokojní a čítajte ďalej:

SEBA:A čo je najdôležitejšie, musíte sa uistiť, že sa staráte o svoje vlastné základné potreby. Keď sa život stáva vážnym, nemôžete sa snažiť prevziať príliš veľa zodpovednosti naraz. Ak sa o seba snažíte postarať, je nepravdepodobné, že pomôžete svojim blízkym, ktorí sú na vás závislí. Taktiež, ak sa o seba nestaráte, bude to len ťažšie čeliť stresorom života.

1. Nenechajte sa zmiasť a zabudnite na základy zdravého rozumu pri navigácii, ako zvládať stres doma. Zostaňte hydratovaní, doprajte si dostatok spánku a jedzte zdravé jedlá. Môžete byť v pokušení jesť sladké tyčinky a pochúťky viac ako zvyčajne, ale výživné jedlá môžu posilniť váš imunitný systém a dodať vám dlhotrvajúcu energiu v porovnaní s obyčajným sladkým rýchlym občerstvením. Uistite sa, že máte dostatok fyzickej energie na to, aby ste zvládli nasledujúci deň. V časoch výrazného stresu si musíte vo svojom rozvrhu vyhradiť viac času na spánok a odpočinok.

2. Nájdite si každý deň čas na odpočinok a zablokujte skutočný svet. Skúste vtesnať ďalších 15-30+ minút času LEN VY. Pre tých, ktorí majú nabitý program, si môžete rozložiť svoj „čas, ktorý vám vyhovuje“ na celý deň. Strávte ďalších 5 minút vychutnávaním si horúcej sprchy alebo bublinkového kúpeľa, prečítajte si pred večerou kapitolu pútavej knihy alebo si pred spaním vychutnajte streamovanie epizódy svojej obľúbenej komédie. Vyvážte negatíva dávkami pozitívnych počas dňa.

3. Pred spaním vzdiaľte svoju myseľ od starostí sveta. Urobte si čas na meditáciu alebo modlitbu pred spaním, môže tiež pomôcť vášmu telu uvoľniť sa, aby sa ľahšie dostalo do zóny spánku. Aby ste si zaistili kvalitný spánok, uistite sa, že sa aspoň pol hodiny pred spaním „odpojíte“ od spoločnosti. Nastavte si budík, napíšte zoznam úloh na zajtra a vyberte si oblečenie na nasledujúci deň. Cieľom je, aby ste pri ležaní boli efektívne pripravení na ďalší deň, aby ste obmedzili starosti, ktoré by vám mohli dať spať celú noc.

MILOVANÍ A VAŠA KOMUNITA:Ak máte pocit, že „toto máte“, pokiaľ ide o vaše základné potreby, je skvelý čas pomôcť ostatným okolo vás. Súčasťou úspešného zvládania stresu môže byť aj zdravé rozptýlenie. Nepadnite do pasce osviežovania novinových titulkov každých päť minút! Zamestnajte svoju myseľ pozitívnymi aktivitami.

1. Teraz je skvelý čas na komunikáciu s rodinou a priateľmi na diaľku. Takmer každý má toho člena rodiny, ktorému „chcel zavolať“. Check-in u starších príbuzných v tomto čase im rozjasní deň viac, ako by ste čakali. Aj keď ste v izolácii, môžete zostať v spojení s tými, na ktorých vám záleží. Písanie listov, posielanie pohľadníc a iné „staré“ formy komunikácie vám môžu pomôcť stráviť čas konštruktívne. Kto by nebol nadšený, keď dostane list poštou od milovanej osoby?

2. Máte obavy, pretože práve teraz nemôžete vidieť niekoho, na kom vám záleží? Vďaka modernej technológii je veľmi jednoduché viesť videorozhovor, aby ste sa cítili blízko k tým, ktorí môžu byť tisíce kilometrov ďaleko. Sme požehnaní, že máme komunikačné metódy, ktoré nám umožňujú preklenúť priepasť vzdialeností po celom svete. Teraz je ideálny čas naučiť sa používať zábavné aplikácie a pomôcky, ktoré vás rýchlo spoja s blízkymi, o ktorých sa bojíte. Ak už ste profík v komunikácii na diaľku, chyťte spolubývajúceho na rýchlosť, aby sa mohol zapojiť do zábavy.

3. Buďte zaneprázdnení! Pre tých, ktorí už nepracujú alebo neštudujú, možno zistíte, že máte nadbytok voľného času na starosti o život. Nájdite koníčky, ktoré sú prospešné pre vašu komunitu alebo pre tých, ktorí majú najväčšie problémy na celom svete. Či už pletiete prikrývky pre bezdomovcov alebo nakupujete online pre miestnu charitatívnu organizáciu, určite objavíte aktivitu, ktorú môžete robiť z domu a ktorá má pozitívny vplyv na spoločnosť. Pomoc tým, ktorí to potrebujú, tiež zlepší vašu náladu a duchovnú pohodu (to je niečo, čo príliš veľa ľudí zanedbáva v časoch chaosu)!

v súhrneAby ste sa efektívne vysporiadali s vysokou úrovňou stresu a naučili sa, ako sa upokojiť, je nevyhnutné, aby ste sa uistili, že ste v najlepšej forme. Uspokojenie svojich životných potrieb a zaneprázdnenie mysle vám pomôže vyhrať boj so stresom. Majte na pamäti, že ani odborníci na zvládanie stresu sa nedokážu na 100% vyhnúť úzkosti alebo panike.